EKG spoczynkowe - Gabinet lekarski Krzysztof Kowalczyk

Gabinet Lekarski Łomianki
Gabinet Lekarski Krzysztof Kowalczyk
Strona startowa
Przejdź do treści

EKG spoczynkowe

Badania dodatkowe
Elektrokardiogram (EKG) to rejestracja elektrycznej czynności serca przy pomocy elektrod zamocowanych na skórze klatki piersiowej. EKG pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca oraz u osób z podejrzeniem niedokrwienia lub zawału serca.
Przygotowanie do badania
EKG jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powoduje żadnego ryzyka u Pacjenta. Pacjent przed badaniem powinien przez ok. 10 do 15 minut siedzieć lub leżeć. Wyjątek stanowią nagłe wypadki.
Wynik badania lekarz odczytuje i interpretuje w czasie wizyty.
Każdy Pacjent powinien otrzymać wynik badania razem z jego opisem.
Badanie EKG wykonujemy aparatami Brytyjskiej firmy BTL, ze wsparciem oprogramowania komputerowego. Czytelny zapis i komputerowy odczyt, pozwalają lekarzowi na bardzo dokładną ocenę badania.
Do badania używane są jednorazowe elektrody, przylepiane do skóry Pacjenta. W zależności od potzreb stosowane są elektrody piankowe lub z włókniny, o różnych ksztautach i rozmiarach. Elektrody są hipoalergiczne, ale w niektórych przypadkach np uczulenia na klej, stosuje się elektrody pneumatyczne.
Aparat EKG jako część systemu komputerowego CardioPoint
Kompaktowe EKG jako część systemu komputerowego
Treści zawarte w serwisie, nie mają na celu zastąpienia porady lekarskiej, ani wizyty u lekarza. Wszelkie informacje, podane w Serwisie, należy traktować wyłącznie jako źródło dodatkowych informacji, wymagających potwierdzenia przez Lekarza, Farmaceutę lub inną uprawnioną do tego osobę!
KRZYSZTOF KOWALCZYK - INDYWIDUALNA PRAKTYKA LEKARSKA; PROPHMED©; TRANSPORTCHORYCH.COM©; TRANSPORTCHORYCH.COM.PL© (NIP: 5271427641, REGON: 015209731)
Wróć do spisu treści